| Andreea202 a întrebat:

Aseara mamei mele i.a fost rau ametea, ii amortea mana stanga, avea palpitatii, o durea dupa ceafa si avea tensiunea 16, 10. A luat o pastila si si.a mai revenit. Dar astazi o doare la fel capul dupa ceafa si ameteste. Ce se intampla si ce sa face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Palpitatii, mana amortita, dureri dupa ceafa si tensiune mare si tu cauti raspunsuri pe TPU in loc sa le cauti la un medic?

| Crisstinayy12 a răspuns:

Poate are lipsa de calciu și magneziu, nimic grav. Sau poate e pe ciclu.

| SilviaPunct a răspuns:

Nu asculta ce iti spun oamenii aici, spune-i sa mearga la medic. Pentru hipertensiune exista tratament. Si daca incepe sa o doara in piept cu iradiere pe mana stanga sa mearga la urgente. Pupici

| anoniiim1807 a răspuns:

Poate are probleme cu tensiunea. Iar acum ca e si foarte cald o afectează si mai tare.
Mai bine mergi cu ea la un medic, e cel mai sigur.