| AndreeaBii a întrebat:

Hei, am 12 ani si de ieri ma doare capul si ceafa. Am luat pastilă, m-am legat la cap cu spirt si apa, am dormit, dar... tot nu mi-a trecut. Ce pot avea? ☺

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StefanAdrian911 a răspuns:

Nu mai incerca tot felul de tratamente asa. Dupa capul tau, ca iti faci mai mult rau, TIE.
Nu are mare legatura, "carpa cu spirt si apa" sau tot felul de lucruri de genul, pastile da, dar numai cele care au ca efect oprirea durerilor de cap.
Poate fii o incepere de "Gripa", du-te sa te consulte medicul de familie!
Succes.

| Cristinell90 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te duci la doctor. Poate insemna ceva grav nu te mai lua dupa ureche ce iti zic altii ''cai ai aia, ca ai asta'' gen.E mai bine sa te vada un doctor