| roldan a întrebat:

Buna tuturor. Astazi cand eram pe afara am gasit in interiorul bluzei o capuse mica de tot si am aruncato de frica... Nu cred ca m-a muscat. Ce sa fac? A si am uitat sa precizez ca ieri am fost la iarba verde... Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Leutzbv a răspuns:

Daca nu a ramas infipta in piele nu este nicio problema. Capusele sunt periculoase pentru faptul ca se baga sub piele si elimina o toxina care te semiparalizeaza, dara daca doar ai gasit-o si ai aruncat-o nu este nicio problema. Sa nu te fi muscat si sa-i fi ramas capul acolo sub piele...Succes!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ellaaaaaaa a răspuns:

Ai grija cu capusele. Bunicul meu a avut. A scos.o la cateva zile dupa ce l-a muscat si la cateva luni a murit d la capusa. Sunt periculoase muscaturile

| roldan explică:

MULTUMESC... Mi-au fost de mare ajutor raspunsurile voastre:d

| Leutzbv a răspuns (pentru roldan):

Multumesc de funda!