| Andreea202 a întrebat:

De azi dimineata de când m-am trezit am niste dureri abdominale insuportabile de nici nu pot merge. De la menstruatia nu pot fi deoarece e posibil sa fi intrat la menopauza. De la ce pot fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce varsta ai de te gîndesti deja la menopauză? Ca doar nu ai 50 de ani.

| Andreea202 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 43 de ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreea202):

Sarut mina! trebuie sa mergi la medic sa te vada un ginecolog, si sa i ti faci o ecografie abdominală, menopauza vine cu o multime de schimbari in organismul unei femei, la 43 de ani, multi înainte, inca esti tînără, sanatate multă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot fi de la stomac, poate că nu ai făcut kk.

| Marius22222222222 a răspuns:

Menopauza? Doar daca ai vreo 50 si cv de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut prea multe abdomene si ai febra musculara