| fliropf a întrebat:

Buna tuturor! De ieri mă doare puțin capul, menționez că a bătut vântul puțin și nu purtam caciula, iar durerea e in partea stângă, la tâmplă și merge înspre ceafa. De asemenea, simt o fierbințeală continuă. Mă doare și puțin gâtul, și am stări de oboseală. Ce credeți că poate fi? Nu-mi spuneți să merg la medicul de familie, am precizat într-o întrebare anterioară ce fel de medic e. Vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De la vant cateoric nu este, dar cu siguranta poate fii un virus de covid sau gripa.
Stai in pat weekndul asta, dormi foare mult, bea numai cai caldut si manaca supa de zarzavat sau pui.
recuperare usoara si rapida!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul te poate trata degeaba nu vrei tu sa mergi la el, fara consultatie medicala sa stii ce ai, asa pe ghicite cum face Jassmina nu merge poate ai covid poate ai gripă, mergi la alt medic si gata daca vezi ca medicul tau de familie este satul de tine schimba l, nu poti sta asa să ghicim noi ce ai ca pot fi cazuri grave.

| sierra1 a răspuns:

"mă doare puțin capul...Ce credeți că poate fi?"

noi credem că ar trebui să fac un rmn, poate fi ceva grav

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Schimbă medicul.

| goguPatent a răspuns:

Schimba medicul de familie și mergi la ăla nou