| HellGirl0 a întrebat:

Urgent!
Sunt fata si am gauri in urechi.In urechea stanga,chiar "in lob", exact in partea in care urechea se lipeste cu capul, poate doar cu 3-4 mm distanta de cap, am un fel de zgarci.L-am avut si anul trecut, iar in vacanta nu am luat seama daca mai era acolo...Acum o luna si ceva mi-am dat seama de el,si i-am zis si mamei,dar a spus ca e un cos sau o broboana in interior si ca trece. Dar nu mi-a trecut,si acum e mai mare. Daca apas pe el se simte ca o biluta tare, si ma doare, dar nu foarte rau.
Gaura de la cercel e la vreo 3-4 mm. Si port cercei din aur,rareori din "tinichea",si cand port de tinichea, ii port doar cateva ore, apoi ii dau jos.Si anul trecut ii tineam doar pe cei din aur...
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Poate fi un lipom de grasime, se simte ca o boaba de mazare mai mica sau mai mare, depinde! se afla mai in profunzime decat cosurile obisnuite! uneori pot fi si ele ''stoarse'', alteori raman pentru totdeauna in piele! daca totusi te ingrijoreaza, mergi la medic! multa sanatate iti doresc!

| Sarudman a răspuns:

Deci:daca iti faci pierce-uri e foarte grav deoarece in corp sunt nii de canale nervoase sir daca le rupi cauzeaza diferite simptome si altele.Trebuia sa te lasi asa scuze pentru tine e nasol si sigur de asta sau daca nu poate ti ai atins o vena.

| HellGirl0 explică (pentru Sarudman):

Am o singura gaura in fiecare ureche de cand eram bebelus laughing si tocmai acum patesc asta? Nu cred.