| Sweet111 a întrebat:

Urgentt. am racit ft. tare sad... ma doare tare capul am febra si dureri de ghit.Beu pastile si nu-mi ajuta! Pina mine trebuie sa fiu sanatoasa. ce pot face?
PLizz help me! Recomandati-mi ceva retete naturale! nu pastile ca pastile am. vreau ceva natural.va rog raspuns. urgente! stiti ca mine e blajaniul si trebuie sa plec numai decit si trebuie sa fiu sanatoasa macar cit de cit!
Ms sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| QaTaLyNN a răspuns:

Deci... cum am scapat eu de raceala intr-o zi! Iti pui 4 perechi de sosete, 4 perechi de pantaloni, 5 pulovere si vreo 3 geci macar sau mai multe important este sa te imbraci cat mai GROS si sa stai in pat cel putin 1 ora sau mai mult si sa TRANSPIRI! Astfel scapi... mult succes!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă ești atât de răcită de ce nu mergi la medic, poate fi ceva mult mai grav și să fie mascat cu această răceală? Nu-ți pune sănătatea în pericol.
Pa, pa.

| Zmantana a răspuns:

Poti incerca metoda lui QaTaLyNN, sau sa iei un plic de fervex... hai 2 daca esti racita mai serios.

| olesika_7523 a răspuns:

Ehe// mergi la medic cea mai buna modalitate