| copilu21 a întrebat:

urmeaza sa ma operez de hernie inghinala bilaterala si de hernie ombilicala.as vrea sa stiu daca pot sa calatoresc cu avionu la 2 zile dupa operatie? Sau cam la cate zile.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să aștepți cel puțin o săptămână ca să poți călători.

| K0sti a răspuns:

Nu poti! E o operatie complicata! 1 saptamana, stai numai in spital, cred!

| Anonimuserr a răspuns:

Nu nu poți. Poate peste o săptămână două. Dar exclus peste 2 zile!
Trebuie să ai parte de îngrijire.