| RoseOfTheFire a întrebat:

Buna va rog frumos care stie de vreo 3 zile am niste bube pe picioare eu doar am venit de la mare si ma gandesc sa mo fi ciupit tantarii acolo si acum nu stiu cu ce sa dau sa treaca mai repede daca stiti ceva pentru bube va rog sa imi spuneti va multumesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Simple iritați. Cumpăra o crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-te cu alifie. Sau cremă de gălbenele.
1.Ori ai mâncat ceva si ai facut alergie ( îţi trebuie ceaiuri, daca se agravează du-te la medic ).
2.Ori de la soare. ( Da-te cu alifie mentolata )
3.Ori niste simple bubite care trec.
Recomandabil să le acoperi si sa nu umbli la ele sa nu se infecteze mai rău. Dă-ti cu alifie, daca te dor sau sunt deschise mergi la farmacie si cumpara ceva.
Daca te mananca, e alergie.
Sau, cum zici tu, te-au ciupit tantarii, dar ai grija caci tantarii sunt periculosi.
O zi buna!

| ILŞMM a răspuns:

Nu cred ca sunt Bube de tantarii!batting eyelashes
Sunt niste bube mici si multe!
Daca da inseamna ca sunt de la transpiratie!
Nu'ti face griji! oh go on Nu sunt Grave! :*

Funditssa?; o3

| ILŞMM a răspuns:

Mama mea avea la fel la plaja! Bube rosssi si multe! Are la farmacie crema sau pastile ( numai stiu) pentru asa ceva! big grin