| hulkwirine a întrebat:

va rog sa ma ajutati! sunt un baiat de 16 ani 1. 78cm si 65kg am ginecomastie deja de 3 ani! nu mai pot suporta aceasta! e gretos si jenant nici macar la mare nu pot merge! am fost la endocrinolog dar a zis ca e doar grasime si va trece! ce fel de grasime daca eu nu sunt gras am 65 kg doar masa musculara pentru ca ma antrenez ar nu-s gras! vreau sa scap cu orice pret de aceasta boala! cine stiu vreun tratament sau ceva de genu assta va rog frumos! funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Unii care isi permit se si opereaza de aceasta boala.
Eu iti recomand un tratament naturist:

- Evening Primrose Oil (1-0-1 inainte de masa - echilibreaza axul hormonal - in special mecanismele hormonale tiroidiene - prevenind astfel disfunctiile din aceasta afectiune).

- Vital Man (1-1-0 dupa masa, regleaza sinteza de hormoni masculini).

- Ocean 21 (1-1-1 inainte de masa, regleaza metabolismul de detoxifiere si glanda tiroida, implicata in dereglarile hormonale din ginecomastie).

- Noni capsule (1-1-1 dupa masa, sustine imuinitatea generala si sistemul neuro-endocrin).

evenso
| evenso a răspuns:

Buna, eu iti sugerez sa te duci la un alt endocrinolog, poate la care ai fost tu nu este un specialist bun, de asta ar trebui sa mai ai alte pareri de la specialisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă cu TAXIMOFEN, vitamina B6 sau ulei de in.
Mult succes!

| LorrexD a răspuns:

Poate ca ar trebui sa mergi la un al endocrinolog.