| AndreeaAlexy123456 a întrebat:

Buna va salut ma doare ingrozitor piciorul si nu stiu ce sa fac ma doare rau dar nu il am in ghibs dar la frig incepe sa ma doara si nu pot merge ce sa fac imi puteti spune si mie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlinNxD a răspuns:

Buna. nu prea ai ce sa faci, ai ramas cu o sensibilitate, in majoritatea cazurilor cand ai o fractura sau entorsa. ceva, ramai cu o sensibilitate la frig, dar ar trebui sa mergi la doctor totusi.

| AndreeaAlexy123456 explică (pentru AlinNxD):

Multumesc alin esti de treaba asa o sa fac big grin

| AlinNxD a răspuns (pentru AndreeaAlexy123456):

Cu placere. sper doar sa se fii sudat bine ce ai avut ..pentru ca daca nu sa sudat bine osu, atunci trebuie spart si tinut din nou ghips.dar nu cred ca este cazu, avand in vedere ca in toate cazurile aproape se ramane cu o sensibilitate, dar ma sperie faptul ca nici nu poti sa mergi, trebuie sa mergi la doctor cat mai repede