| Andruta99 a întrebat:

Buna! Va scriam de umflatura mea de la incheietura mainii stangi, astazi am avut programare la ortopedie si mi s-a dat sa fac un RMN, doctorul a spus ca din punctul dansului de vedere nu e absolut nimic de formatiune tumorala si totusi, imi e foarte frica. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Află. Cele două părți al corpului omenesc nu sunt niciodată și la nimeni perfect egale, perfect simetrice. Și ele evoluează tot timpul mai ales în perioada de creștere. Celulele corpului croșetează. Celule vechi sunt moarte și eliminate și înlocuite de altele noi. Și la țesutul osos, este un cadru mai fix, mai puțin mobil, dar și acesta este un țesut viu care evoluează. În acest proces a al unei evoluții naturale, s-a întâmplat să se depună mai multă substanță pe acea încheitură și s-a produs o umflătură. Asta ar putea fi.