| bmerry a întrebat:

Verucile (negii) se pot trata? Primul mi-a aparut la varsta de 10-11 ani,pe deget. Dupa ce am folosit diverse creme si solutii, mi-a trecut cu una ce se numea "VERUCA" pe care nu am mai gasit-o in farmacii. La scurt timp dupa ce mi-a trecut, mi-a aparut altul, de data aceasta la mana opusa. Cum nu am mai gasit acea alifie am incercat cu altele (vreo 4-5 solutii diferite) si tot nu mi-a trecut. Apoi am auzit de aceia..cryopharma,si nici dupa folosirea aceleia nu mi-a trecut. Am incercat sa ii tai eu singura dar au crescut la loc. Nu as vrea sa ajung sa ma operez. Ceva sugestii? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirela77 a răspuns:

Verugile sunt provocate de un virus prezent in sangele tau.Tratamentele sunt doar temporare si nu permite extinderea lor.Atentie pentru ca sunt contagiase. Metoda cea mai buna este extirparea laser.

| bmerry explică (pentru Mirela77):

Da dar ele apar in continuare si in zone care nu sunt usor de operat (de ex. in jurul unghiilor). Dar multumesc pentru sfat, voi tine cont, funda!kiss

4 răspunsuri:
| A4T3Ch a răspuns:

Buna!
Si mama a avut un neg pe deget cand era mica, si i-a spus o doamna din sat sa ia un fir din coada calului si sa taie negul cu el, sa il infasoare strang pe neg pana se "taie", si i-a trecut.

| bmerry explică (pentru A4T3Ch):

Asta pare destul de dureros!

| A4T3Ch a răspuns (pentru bmerry):

O parea destul de dureros, dar daca vrei sa scapi de el DEFINITIV, incearca metoda asta.
FunDa? love struck