| iona98 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa simtiti o stare puternica de moleseala, greata si apoi sa vedeti cateva secunde totul alb si sa nu va puteti tine pe picioare?
Azi mi s-a intamplat si m-am speriat foarte tare, dar dupa o ora a venit "problema ". Credeti ca este datorita problemei?
Am mai avut odata starea asta vara trecuta, dar nu urma sa fiu in perioada aceea a lunii.
Am luat si Magneziu, Calciu si multe altele pentru ca m-am gandit ca am lipsa.
Deci, ce credeti? Oare ce ar putea fi?
Multumesc pentru raspunsuri si un an nou fericit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ia legatura cu medicul tau de familie.De ce iei tablete, medicamente din proprie initiativa? Acestea pot fi luate numai in urma analizelor si la recomandarea medicului.

| Filip23 a răspuns:

Daca nu apare de mai multe ori, poate fi de la vreo noapte pierduta sau nitel whisky in exces. Refa-te cu niste fructe, somn "clasic" de la 22 la 7, si mai vezi. Cred ca e bine sa nu ei Mg simplu (ori asociat cu Calciu, ori dupa o cura de Calciu).

| michelia a răspuns:

Ori faci o cadere de calciu ( se asociaza cu ciclu la orice virsta ) si nu asimilezi acea forma de calciu pe care o tot iei, ori esti hipotensiva.
Cei cu tensiune mica sint predispusi la lipotimie. Verifica tensiunea si preventiv hidrateaza-te foarte bine ( 2 litri de apa pe zi ca " leac" ).

| AlleSiAtat a răspuns:

A fost o scadere de calciu sau magneziu.winking Sau, ai glicemie. Daca se mai repeta, ar trebui sa discuti cu parintii si sa mergeti la doctor.
La multi ani!

| romanianstyle a răspuns:

Daca zici ca ai luat vitamine singurul lucru care imi trece prin cap este nivelul glicemiei, cand ti-ai verificat ultima data glicemia? Daca inainte de acea stare de rau ai fost intr-o situate stresanta posibil sa ai probleme cu glicemia, in conditi de stres la diabetici ( cei care au probleme cu glicemia ) se instaleaza starea aceasta de rau dar nu neaparat.

| iona98 explică (pentru romanianstyle):

Nu prea am tinut cont de glicemie. Am uitat insa sa mentionez ca in ultimul timp trec printr-o perioada foarte stresanta din cauza examenelor etc...
Multumesc de raspuns.