| cre3atza a întrebat:

Buna!
voi ce parere aveti despre batoanele acelea fittnes? credeti ca ingrasa? daca da cam ce nr ar fi maxim pe zi?
multumescbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Eu mananc 1-2 pe zi si nu ingrasa love struck
Batoanele Nestlé Fitness sunt ideale pentru silueta.Au un continut scazut de grasimi si calorii si constituie o alimentatie echilibrata, care te tine in forma si-ti pastreaza sanatatea. Contin 8 vitamine care iti dau energie si putere, fibre, pentru o digestie optima, calciu, pentru un sistem osos sanatos si o dantura de invidiat si fier, pentru un sistem imunitar care sa-ti protejeze sanatatea.
Toate aceste substante sunt prezente in cantitati echilibrate in batoanele Nestle Fitness. Exact cat organismul tau are nevoie.Vei evita senzatiile de foame, durerile de stomac, durerile de oase si starile de oboseala. Gust delicios, fara sa te ingrasi!
Prin urmare, poti savura aceste batoane de cate ori vrei, fara a avea mustrari de constiinta si fara a fi nevoita sa alergi jumatate de ora in plus pentru a inlatura un eventual surplus caloricwinking

pupICI:X

5 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Mancam 2 pe zi nu ingrasa

| Stefania a răspuns:

Buna! Da batoanele fitness ingrasa, eu iti recomand sa mananci in loc de bataoanele acelea "Activia mic dejun", sunt foarte gustoase si nu iti mai e foame dupa ce le consumihappy.

| Ana a răspuns:

Si eu mai mananc cateodata, si cred ca nu ingrasa asa d mult, eu mancam maxim 2 batoane p zi

| AlinPlaya a răspuns:

Buna! Nu ingrasa la fel ca un baton de ciocolata, insa mancate in exces ingrasa. Eu zic ca maxim 2 sau 3 pe zi. Parerea mea.
Ave!

| uite aici a răspuns:

Nu cred ca ingrasa, citeste informatiile de pe ambalaj si vezi cate kilocalorii contine.