| Andreeamaria555 a întrebat:

Voiam sa va expun o situatie de viata. De aproximativ 3 saptamani, sunt foarte trista, ganditoare. Aceasta stare a aparut odata cu aflarea unei povesti a unei doamne care a descoperit ca are tumora pe creier, la cateva luni decedand. M-am tot gandit la acest caz si mi-am transmis asta creierului, avand dureri de cap. Ma gandesc incontinuu la asta, plang zilnic, vreau sa stau numai singura, nu mai am pofta de mancare, refuz comunicarea. Mi-e teama sa nu am aceeasi problema. Inainte de a afla povestea de care v-am zis nu am avut probleme. Am facut analize, sunt doar putin slabita, am nevoie de calciu. Insa gandurile ma omoara. Nu mai dorm bine. Oare sufar de o depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GabrielGL a răspuns:

Nu se poate zice ca suferi de ceva, daca persoana iti era draga e normal sa suferi, dar asta nu trebuie sa te intunece si sa te inchizi in viata vor veni si pleca multe lucruri bune si frumoase si nu trebuie sa coboram de moral, posibilitate sa ai e mica nu stiu de unde ti a venit idea sa ai si u, incearca sa vezi un psiholog sa treci peste ...cati ai ai...

| Andreeamaria555 explică (pentru GabrielGL):

19 ani

| GabrielGL a răspuns (pentru Andreeamaria555):

Incearca si vorbeste cu parinti fratii prieteniii te rog scrie pe imail daca mai vrei lamuriei ASA poti lasa un nr si vorbim acolo daca vrei sa fii mai deschisa si aici nu poti gabrielenachi76@gmail.com

| NRazvan a răspuns:

Nu te mai gandi la asta, de ce te gandesti mai mult la ceva rau de aia se agraveaza gandurile. In legatura cu durerea de cap incearca totusi sa mananci si sa te odihnesti, o sa te simti mai bine.

| NoLongerInUse a răspuns:

De cand se intampla asta?

Nu trebuie sa-ti fie teama sa nu ai si tu asa ceva daca ai fost la analize si totul a iesit bine. Pentru siguranta si daca tot esti ingrijorata, poti sa mai mergi odata si in alte locuri.

E normal sa fii trista cand se intample situatii de acestea dar nu trebuie sa te impiedice sa-ti continui viata... Poti vorbi cu un psiholog, cauta site-uri de dezvoltare personala, citi carti, citate etc. Orice te face sa te simiti bine