| AlexandruExTreMe a întrebat:

Vreau raspunsuri foarte serIoase.M-am apucat de fumat de vreo o saptamana. Dupa fiecare tigara ma doare capul dar nu ameteala de aia care este la inceput ci ma doare capul.Ma doare cam toata ziua dupa ce fumez.DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alba_Noapte_1994 a răspuns:

Greu de crezut ca de la tigari vine durerea ta de cap, hmmm nu exceptam ni alergia la vreo substanta din componenta tigarii, incearca sa nu fumezi o zi si vezi daca te mai doare capul, incearca alte tigari (poate mai slabe) incearca pe cat posibil sa te feresti de tigarile cu arome sau cele mentolate mai ales cele cu bile in filtri, incerca o tigara electronica poate te sadisface la fel nu te mai doare capul si e si mai ieftin la luna plu ca nu mai miroase nici urat. Cam atat, multa bafta

5 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nu e normal sa te doara capul toata ziua. poate ai tu alta problema si nu e de la tigari

| VladGH a răspuns:

Atunci corpul tau asa iti da de stire ca nu primeste fumul. Poate o problema mica de sanatate dar fumatul o sa ti-o agraveze. Sfatul meu : NU MAI FUMA.

| SorinaSuciu a răspuns:

Pai probabil ca corpul tau nu este obisnuit cu fumatul si de aceea se manifesta asa. Sfaturile mele
1nu mai fuma pentru ca iti faci numai rau
2 daca te mai doare ai puea sa incerci sa iei un Panadol la mine are efect mareu cand iau ceva ( sa nu faci abuz pentru ca ai putea sa devii dependena de el sau cand iei altdata sa nu mai aiba efect ). sper ca am fost de folos!

| AlexandruExTreMe explică (pentru SorinaSuciu):

Dupa ceva timp corpul meu se va obisnuii si nu ma va mai durea capul? Daca imi raspuzi la chestia asta iti dau funda!

| SorinaSuciu a răspuns (pentru AlexandruExTreMe):

Cred ca e vei obisnui daca iti place asa mult sa fumezi. dar e posibil si sa ai o intoxicatie sau o alergie care se manifesta asa