| Alexandru_George_2002 a întrebat:

Salut, m-am apucat de fumat ca lumea de 1 sapt sau mai putin si de fiecare data cand termin o tigare ametesc. Am auzit ca e normal ala inceput, cat dureaza aceasta "ameteala"?

Fara raspunsuri gen "lasa-te ". Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AlexMarian17 a răspuns:

Asa e normal.Corpul tau reactioneaza, adica se impotriveste toxinelor pe care tu le inhalezi. Dupa max 3 saptamani sau chiar o luna te vei obisnui.

4 răspunsuri:
| moniii5 a răspuns:

Depinde de cate tigari fumezi pe zi! Ametesti din ce in ce mai putin, cam dupa o luna doua, nu-ti pot spune concret, e de la om la om.Presupun ca nu fumezi foarte multe la inceput pentru ca nu a devenit inca corpul tau dependent de nicotina! Inca mai ai timp sa te lasi, dar stiu cum e...

| minrest a răspuns:

Te vei obisnui cu ameteala, dar tot vei ameti.

| Deaad a răspuns:

Lasa-te.

| AZŞeEduardAZŞBorta a răspuns:

Ellen White in,, Marturii vol.5 " scrie :În veacul acesta, folosirea tutunului este aproape universală. Femei şi copii suferă din cauza atmosferei poluate de ţigări sau pipe sau de respiraţia dezgustătoare a fumătorilor. Cei care trăiesc în această atmosferă vor fi totdeauna suferinzi şi medicul, care este şi el un fumător, prescrie totdeauna medicamente pentru tratarea unor boli care pot foarte bine să fie remediate prin părăsirea obiceiului de a fuma.