| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti daca va rog cum pot scapa de burtica adica de colacei inestetici.Am 1m50 si 48 50 de kg nu sunt grasa arat destul de ok dar am o burtica cam proeminenta.Sa tin regim nu pot ca slabesc din alte parti ale corpului dar burtica ramane la fel iar cu abdomene am tot incercat dar in afara ca ma obosesc si imi provoaca dureri la stomac nu rezolv nimic de multi ani vreau sa scap si am incercat si regim dar am slabit groasnic si imi facea rau sa mananc mancare sanatoasa mananc doar mancare sanatoasa oricum iar cu sportul fac destul de des.Nu stiu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Incearca sa mananci mai sanatos si sa faci un sport.Incearca sa alergi in fiecare dimineata macar cate 15 minute.
O seara buna.

| AlexDFY a răspuns:

Mananca mai putin iar ca sa stii, abdomenele nu te ajuta sa scapi de grasime

| Freya1 a răspuns (pentru AlexDFY):

Pai nu mananc mult asta e chestia si nici grasa nu sunt la 48 50 de kg.

| AlexDFY a răspuns (pentru Freya1):

Ba da esti, trebuie sa ai -10 din inaltime, ca sa ai o greutate normala

| Armenianeek a răspuns:

Dupa ce nasti o sa-ti scada burtica. laughing