| Anonim47457843 a întrebat:

Bună, vreau sa intreb ceva (pentru fete). Am 13 ani si am avut prima menstruatie pe 15 noiembrie. In decembrie nu mi-a venit deloc. Luna aceasta e posibil sa imi vina aproximativ in aceeaşi perioada ca prima data?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| LenoreVoldaren a răspuns:

Totuși este puțin probabil să vină în aceeași perioadă ca și prima dată. Poate să îți vină oricând nu te aștepți. În primii 2 ani va fi neregulată deci va trebui tu singură să îți dai seama și să fii "pe poziții" să nu te ia prin surprindere. Poate să îți vină de 2 ori chiar, sau să lipsească câteva luni. De obicei înainte să îți vină cu câteva zile vei simți anumite dureri și cu timpul îți vei da seama și vei fi pregătită.

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

La varsta asta e normal sa fie neregulata si nu iti poate spune nimeni cand iti va veni.