| anonim_4396 a întrebat:

Se poate slabi in 10 zile? Adica sa se vada ceva rezultate.
Prin abdomene, exercitzii alergari?
Mentionez ca nu sunt f grasa. Doar am putina burtica si ceva solduribig grin

10 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Nu cred ca o sa reusesti sa dai prea multe kilograme in 10 zile, si sportul te poate ajuta, dar sa nu te infometezi, mananca regulat 3 mese pe zi, bine ca normal pentru un regim trebuie sa mananci 5 mese pe zi, des si putin, numai mananca dupa ora 18:00, bea multa apa, minim 2 l/zi, nu manca ca sa te saturi, mananca multe fructe [mere, portocale... etc, NU banane], multe legume[in afara de mazare si fasole], mai mult piept de pui, peste, poti sa mananci, facute la gratar... si mai sunt multe de spus, dar cred ca stii si u prea bine.
Si eu am slabit 20 de kg intr-un timp foarte scurt si fara sport, deci succeswinking

Shin
| Shin a răspuns:

In 10 zile? Daca o sa slabesti sau nu in 10 zile e oarecum irelevant... Daca vrei sa slabesti cu adevarat va trebui sa-ti schimbi stilul de viata... Sa fi mai atenta ce mananci sa te informezi de pe internet asupra caloriilor din mancarea ta si moduri cum sa scapi de ele (intr-un mod sanatos) odata ce ai inceput sa le asimilezi. sa incerci sa scapi de greutate in 10 zile, e mai mult un mod de a-ti distruge sanatatea.
Numai bine, Shinwinking

| criss:) a răspuns:

Da...incearca sa nu mai mananci seara dupa ora 19, fara bauturi alcoolice sau acidulate(sucul de portocale facut acasa, sau de orice fructe si legume e cel mai bun), fara carne grasa(poti sa manani peste, carne fiarta sau la gratar, pui), ziua cate o bulgareala cu nepotii/copii/verisori...:))(si asta ajuta la scaderea grasimii), acum iarna e cam dificil dar poate in total se aduna 30 de minute de mers pe jos de la turele pana la zin cat ar trebui sa facem miscare zilnic, seara prin casa niste exercitmagaii; la inceput mai putine iar apoi mai multe(abdomene, cu bicicleta), cat mai putine dulciuri, sare, si sa nu sari peste micul dejun care e important si mananci mai putin la pranz si intre cele 3 mese principale adaugi cate un fruct.

aici ai un site pe care poti sa verifici daca mai are rost cu regimul:) http://www.femei-frumoase.ro/index.php/calculator-imc

si daca vrei sa calculezi cate calorii ar trebui sa consumi zilnic si cate calorii au diferite feluri de mancare:

http://www.csid.ro/calory-calculator/

succes la slabit:)
crissu

| criss:) a răspuns:

Acum iarna e cam dificil dar poate in total se aduna 30 de minute de mers pe jos de la turele pana la magazin cat ar trebui sa facem miscare zilnic, seara prin casa niste exercitii(asta trebuia sa iasalaughing, scuza-mabig grin

| T30D0RA a răspuns:

Daca ai putina burtica si ceva solduri nu inseamna ca esti foarte grasa, cum ai zis tu.

| Deea a răspuns:

Da poti slabi in 10 zile, dar doar daca alergi in fiecare dimineata fara sa zici: azi nu ma trezesc... poti slabi numai daca ai ambitie.
Mult succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca se poate slabi, incearca sa manaci doar salata si gratar de pui si bea multa multa apa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o problema am inceput sa tin un mic regim...sa numai beau bauturi alcolice, sucuri, dulciuri, sare dar eu acasa ajung la ora 20 si multi zic ca daca vrei sa slabesti sa nu mananci dupa ora 18 ce as putea sa fac sa slabesc dar sa pot manca dupa ora 18?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa slabesc vreo 2-3 kg cum sa fac?big grin

| simii123 a răspuns:

Incearca sa nu mananci grasimii sau dulciuri de niciun fel! Alearga mult...Prin transpiratie elimini din calorii! Si in cazul cu soldurile si burtica... O sa se observe pe parcurs.