| AlinH05 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa fac exercitii (abdomene) si nu vreau sa treaca luni de zile pana se vor vedea rezultatele. Daca fac 300 de abdomene pe zi timp de o saptamana se vor vedea rezultate?

Răspuns Câştigător
| teodora200004 a răspuns:

Da dar nici asa. Faci 25, dupa o ora iar 25 si tot asa. E prea mica pauza si tot riscant ewinking Fa inetrvale do ra acum la inceput, iar mai tarziu 30 minute, si dupa 15 minute. happy Sper sa ma asculti, crede-ma intrevalul de 3 minute e prea riscant! happy

8 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Cele mai buna abdomene sunt cele combinate, nu duc nici la monotonie si plictiseala in timpul antrenamentelor.
Uite aici un program pe care sa-l faci 1-2 ori pe zi si in 3 saptamani fii sigur ca se vor vedea rezultatele :http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0
Sper ca te-am ajutat.

| Annitu30 a răspuns:

Eu faceam cate 1200 pe zi si intr-o saptamana s-au vazut. la 300 nu se va vedea niciun rezultat

| teodora200004 a răspuns:

Hei! Nu incepe deodata cu cate 300 de abdomene intr-o zi! Vei suprasolicita corpul si s-ar putea sa fie grav! Tata a avut un coleg care vroia sa arate bine, ca sa-l placa toate fetele, s-a dus la sala si a inceput cu ce era mai greu si si-a suprasolicitat corpul si a murit crying. Eu zic sa incepi azi cu 50, maine cu 75, poimaine cu 100 si tot asa, in fiecare zi cu 25 mai multe. Daca simti ca nu mai poti, nu te forta! Poti muri! sad Sper ca te-am ajutat si te rog sa ma asculti daca vrei sa-ti fie bine! Rezultatele cred ca vor fi vizibile dupa o luna daca te tii de ele! Te pup si sa ai grija de tine!

| AlinH05 explică (pentru teodora200004):

Dar nu o sa fac 300 de abdomene de-odata. o sa fac din mai multe serii. de ex fac 25 de abdomene, dupa 3 minute inca 25 si tot asa.

| AlinH05 explică (pentru teodora200004):

Ok. multumesc pentru raspuns, asa voi facewinking happy

| teodora200004 a răspuns (pentru AlinH05):

Da dar nici asa. Faci 25, dupa o ora iar 25 si tot asa. E prea mica pauza si tot riscant ewinking Fa inetrvale do ra acum la inceput, iar mai tarziu 30 minute, si dupa 15 minute. happy Sper sa ma asculti, crede-ma intrevalul de 3 minute e prea riscant! happy

| gabryel198 a răspuns:

Normal ca se vor vedea este perfect sa faci 300 pe zi.

| qasdw a răspuns:

Hmm...cu 300 nu stiu... dar sigur daca dai cateva labi pe zi se va vedea.e garantat.