| ColorfulRainbow a întrebat:

Vreau sa scap de burtica ce exercitii sa fac? sad
Chiar vreau sa scap.
Mai ales de grasimea de deasupra buricului...nu`mi place deloc.
Ms mult de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Nu te lua dupa astia de mai sus ca sunt praf. Deci tu vrei sa scapi de grasime nu sa faci muschi (adica abdomene). Pentru a scapa de grasime 70% inseamna mancare mai sanatoasa (nu mai putina), fara cartofi prajiti si paine. Restu de 30% consta in exercitii de tip cardio ( inot, jogging, mers, etc. ). Bafta!

| thealchemist a răspuns:

Cel mai bine e sa faci sport. ceva usor, de exemplu mersul pe bicicleta.

| TicTacUser a răspuns:

Soro...sti ce faci? nu manca seara.si incearca sa nu mananci paine.winking. si redu manacarea...stiu ca e greu. dar asa am slabit eu 4 kg intr-o saptamana.laughing. si alearga oleaca dupa scoala. daca faci astea o sa slabesti al dracul.laughing. o sa vezi.app.soro? imi dai fundita? pls.am nevoie.sad

| madaa_9439 a răspuns:

Eu am incercat cu zumba. e calumea si functioneaza(multa lume a confirmat). da`i un search pe youtube si gasesti filmulete. E doar dans.multe feluri de dans dar rezultatele se vad destul de repede. E foarte recomandat mai ales pentru burtica.

Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru partea superioara a abdomenului(ceea ce te intereseaza pe tine), incearca-le pe astea: http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs pana ajungi la 50(pentru a nu dezvolta masa musculara in zona respectiva). Fa-le o data la 2 zile pentru a evita febra musculara sau intinderi musculare.Pentru un abdomen plat, e bine sa combini primul exercitiu cu acesta: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4, un exercitiu pentru partea inferioara a abdomenului.Incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pana la 100. Fa-le la 2 zile ca si pe celelalte.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te opresti din mancat dupa ora 7 si daca faci multe abdomene sigur obtii un rezultat pozitiv

| CrazySunshine a răspuns:

Pai alergari, genoflexiuni, abdomene, sa ridici de mai multe ori lucruri dinalea mai greuţe astea sunt cele mai reomandate lucruri.

| moriordie a răspuns:

Poti sa faci multe abdomene si sa bei multa apa, sau poti sa urmezi o dieta, de ex dieta montignac, care este foarte complexa si foarte sanatoasa (mananci cat vrei).

| YoNiCuTzZzA a răspuns:

Pai fa si tu niste abdomene, genoflexiuni, aleargan fiecare seara...depinde de cat poti thu`