| chrysophylax a întrebat:

spuneti-mi si mie va rog, cum pot face sa slabesc! Am 18 ani si in ultimul timp m-am ingrasat destul de mult si nu pot slabi...Va multumesc

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Www.feminis.ro
e un site plin de video'uri cu exercitii pentru toate zonele corpului din diferite domenii: pilates, tae bo, etc, etc:)) e chiar bun site'ul.
Sau, daca vrei poti tine o dieta: http://www.culinar.ro/......interzise/ am auzit ca asta e foarte buna. eh...acum fiecare dupa preferinte:)
take care:)>-

3 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Incearca sa nu mai combini mancarea, sa renunti la dulciuri si sucuri si daca poti sa inclocuiesti painea alba cu cea neagra.Nu mai inca dupa ora 5-6 si bea 2 L de apa pe ze, daca poti sa faci si unpic de bicicleta este perfecthappya da si nu manca prejeli.Eu tin au asa am tinut prima oara regim si am dat 12 kg, bine in timp, dar nu am facut nici o abatere crede-ma tin regim din clasa a3a si sunt in a8a si am ceva experienta.multa bafta.

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Iata ce poti face pentru a avea un abdomen de vis!

1. Nu renunta total la grasimi! Talia poate fi ajutata sa devina mai zvelta daca dieta ta contine si putine grasimi, de preferinta monosaturate, cum ar fi cele provenite din ulei de masline, diverse seminte si avocado. Toate astea previn acumularea de grasimi in zona abdomenului.

2. Nu alterna exercitiile pentru abdomen cu cele pentru alte zone ale corpului. Fa-le pe toate o data, atat cele pentru muschii abdominali superiori cat si pe cele pentru muschii abdominali inferiori. Fortandu-ti limitele vei obtine rezultate mult mai bune in aceasta zona.

3. Munca de echipa te motiveaza! Gaseste un partener care sa iti stea alaturi cand te antrenezi, sa te ajute a-ti tii picioarele ridicate si sa te motiveze verbal. E important sa auzi din cand in cand un „Bravo! Sau „Hai ca poti!". Rezultatele vor aparea intr-un timp mult mai scurt.

4. Incearca „libelula", un exercitiu special pentru abdomene, in care ai nevoie si de greutati. Aseaza-te „in patru labe", avand cate o gantera in fiecare mana. Intinde unul dintre picioare in spate si intinde bratul opus in acelasi timp. Pastrand piciorul ridicat, adu greutatea la piept, apoi indreapta-ti bratul. Ai nevoie de 12 repetari, pe fiecare parte.

5. Gaseste-ti echilibrul! Exercitiile pentru echilibru iti tonifiaza abdomenul mai mult decat cele special inventate pentru aceasta zona a corpului.

6. Mananca banane! O singura banana contine aproximativ 422 miligrame de potasiu, substanta care limiteaza efectele neplacute ale alimentelor care te baloneaza in general. O alta sursa de potasiu ar fi ceapa, dar ai nevoie de patru cepe pentru 416 miligrame de potasiu.

7. Exercitiile pentru brate te ajuta adesea sa-ti tonifiezi si abdomenul, nu doar bratele. Nu-ti face griji daca ai impresia ca nu lucrezi destul pentru aceasta zona, intrucat si ceea ce faci pentru alte grupe musculare te poate ajuta sa obtii rezultatele dorite.

8. Scapa de stres! Nivelul ridicat de cortizol, cunoscut si drept hormonul stresului, poate avea drept rezultat multa grasime depozitata in zona abdomenului. Suna ciudat, ce-i drept, dar se pare ca e demonstrat stiintific. Incearca sa gasesti metode de relaxare sau activitati care te inveselesc subit, iar silueta ta poate avea din castigat.

Arma cu care se lupta impotriva stresului este andrenalina! Caut-o in activitati fizice, jocuri care iti plac, filme... orice iti da emotii pozitive. Bonus! Ai incredere in produsele pe baza de laptisor de matca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauat pe net o si o sa gasesti diete. mama a salbit 5 kg