| Oliviaolivi a întrebat:

Buna,vreau sa spun ca am 16 ani si prima mea menstrautie a fost pe 1 august si a tinut pana pe 5 august,faza e ca nu a fost abundent poate din cauza corpului meu,eu fiind mai slaba si fara sani
Tin sa mentionez ca nu am avut nevoie de absorbante,am folosit protej slipuri fiindca nu era deloc abundent, daca e gresit sa imi spuneti
Dupa 3 luni mi-a venit din nou de pe 21 noiembrie seara pana pe 25
Nu era abundent delooooc,primul a fost mai ok dar asta nu era deloc
Si aici se opresc, acum nu stiu cand va reveni al treilea...
Mai tin sa precizez ca la primul ciclu sangele a fodt maroniu in prima zi dupa a devenit rosu si cred ca erau niste mici cheaguri...nu stiu sigur
La cel de-al doilea sangele a fost maro mai mereu... fara acele cheaguri
Mai vreay sa precizez cateva chestii
Mama mea a fost slaba cand era de varsta nea si i-a venit pe la 15 ani, surorii mele tot pe la 15 si mie la 16, cred ca e si din cauza ca urasc lactatele
Cand mi se va regulariza?
Si eu nu am dureri de burta sau ssemne ca o sa imi vina,iar mama si sora mea da...
scurgere vaginala alba o am in fiecare ziii, am auzit ca la unele fete vine dupa si inainte de menstruatie...
E ok daca o am in fiecare zi?
Imi pare rau pentru greseliile de ortografie
Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecolog. Ai o dereglare hormonala si doctorul iti da tratamentul corect. Nu trebuie sa te sperii, mai toate fetele se confrunta cu asa ceva. Dar mai toate au un ginecolog unde sa mearga si sa adreseze niste intrebari.

| Oliviaolivi explică (pentru christall):

O sa iau in considerare sfatul tauhappy

| christall a răspuns (pentru Oliviaolivi):

Ma bucur! Incearca sa gasesti o doctorita care sa fie deschisa si careia sa-i poti spune orice. Ia-i si numarul de telefon si intreab-o daca o poti suna cand ai o problema. Ai grija de tine!