| IoanaAndreeaV a întrebat:

Help! As vrea sa va aud parerile, am 11 ani jumate si mi-a venit ciclu prima oara pe data de 23 noiembrie pana pe 27, si destul de abundent, luna asta mi-a venit cam pe 15 pana pe 17 maroniu si foarte putin de pe 17 pana acum inca imi mai vine dar foarte mult si cu cheaguri de sange, vreau sa imi spuneti ce sunt acele cheaguri si de ce imi vin? Sper sa nu fie ceva grav!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este nimic grav. primele menstruatii sunt neregulate si pot contine cheaguri sau fragmente de endometru.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bea ceai de crețișoară pentru reglarea sa. Menstra nu constă într-o pierdere de sânge pur, micile cheaguri sunt rezultatul coagulării sângelui.
Pa, pa.

| 000Diddy000 a răspuns:

Se mai intampla si mie mie mi s-a mai intamplat sa am cheaguri de sange se poate sa fi si racit la burta consulta doctorul

| AnnaAnnne a răspuns:

Cheagurile de sange se formeaza in ziua in care ai ciclu abudent.Intreab-o si pe mama ta, ea te va ajuta.