| Maria2008op a întrebat:

Buna! Vreau sa stiu cate kg as slabi consumand timp de o luna 500-1000 de calorii, am 157 si 50 de kg 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu crezi ca noi suntem Mama Omida ca sa stim?

| ioana748 a răspuns:

Bună,

Dacă ești la prima experienta de genul acesta poți slabi și 10 kg dacă nu depășești 700 de calorii.

| Maria2008op explică (pentru ioana748):

Buna,sper sa pot slabi deoarece tot ce mananc este calculat si imi notez ce am mancat, gramajul mancarei respective pe eat&track.

| ioana748 a răspuns (pentru Maria2008op):

Da,poți slabi, dar te rog după ce slăbești sa iei în considerare efectul yoyo.
Mult succes.

| sweetys a răspuns:

Nici la spital nu ai atat de putin inainte de operatie. Asta nu se mai numeste deficit, ci infometare, care poate duce la complicatii, de la boli de stomac la dereglari hormonale. Un deficit sanatos este atunci cand consumi cu maxim 500 cal mai putin fata de necesarul tau zilnic

| Ilovedinero a răspuns:

Cam 2-5 kg dupa calcule dar avand in vedere faptul ca metabolismul incetineste după o perioada si se obisnuieste cu numarul scazut de calorii, nu vei slabi atat de mult, urmând ca după ce termini deficitul să pui kilogramele foarte repede sau sa pui chiar mai multe in plus iar aceste kilograme sa nu te gandesti ca vor fi mușchi.

| Maria2008op explică (pentru Ilovedinero):

Ma gandeam sa consum o vreme atatea calorii iar dupa sa consum 1200 pana ajung la kg dorite apoi 1500 pentru mentinere

| Ilovedinero a răspuns (pentru Maria2008op):

Mai bine consumi 1500 si faci sport.Vei slabi si vei scapa de retentia de apa mult mai eficient si poate chiar si mai rapid decat cu 1000 kcal.