| AndreiAnonim3 a întrebat:

Cam cate kg as slabi intr o luna cu 500-1000 calorii, mentionez ca mananc max 1000 calorii de 2 saptamani si as vrea sa stiu cam cate kg as slabi intr o luna, am 14 ani 187cm si 81kg

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

4-5kg pe luna, daca mananci 1000 calori pe ZI, fiindca 500calori este foarte putin.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bă gigele, de ce ai vrea sa slabesti la 1.87 si 81 de kile? Bine, la varsta ta posibil sa pari un pic grasut. Uite, eu am tot 1.87 si 83-84 de kile. Dar 41 de ani. Un strat de grasime nu foarte consistent pe abdomen si cam atit. Tu ce vrei sa faci e sa maninci destul si sa bagi ceva sport, nu sa te infometezi ca apoi sa pui la loc cand vei minca normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama frt. Daca slabesti mai mult de 0.5 kg pe sapt, nu se mai duce din grasime, se duce din alte chestii.

| TheStrategist a răspuns:

Poate vreo 4-5kg într-o lună, depinde de tine.

| Motisor a răspuns:

Știi ce o sa se întâmple? O sa pierzi din masa musculară, dar grasimea tot ramane cand te înfometezi. Mult mai bun e sa tii poat negru sa nu mananci nimic(sunt studii facute) decat sa mananci foarte putin sa iti pacalesti stomacul. Cel mai bine e sa mananci cat ai nevoie si sa faci sport, smecheria e ce mănânci, nu prostii, carne plina de grasimi, cipsuri, prajeli etc. Mananca sănătos si fa sport si sa vezi cum slăbești din grasime dar pui masă musculară (la cantar poate nu o sa vezi diferențe, dar o sa se vada in oglindă)

| Pichakchiu a răspuns:

Depinde de metabolismul tău! În jur de 5 kg dau eu într o lună.

| Lety20 a răspuns:

Nu te conduce dupa cantar, cel mai bine masoarate cu centimetrul.

| CristianNf a răspuns:

E ok 81 de kg la 1.87.

| Tudy000 a răspuns (pentru CristianNf):

E sub ok practic, ar trebui optim sa ai cat inaltimea dupa virgula, deci 87 de kg, nu mai slabi, mentinete, altfel risti sa dai in alte probleme.