| anonim_4396 a întrebat:

BUNA! Vreau un raspuns f urgent! Chestia e ca mama se confrunta cu o problema de sanatate ..de ceva timp tot are probleme jos adica are dureri si scurgeri de sange...ea spune ca e vreo hemoragie sau ceva de genu, ciclu nu are cum sa fie ca e odata pe luna si ei dupa ce i-a venit ciclul normal i-a mai venit odata la 2 saptamini si spune ca de vreo cateva zile se trezeste dimineata plina de sange jos! Admite faptul ca o doare si piciorul drept cand merge si se plange si de operatia de la cezariana ii e frica sa nu se fi deprins, ii e frica si de faptul sa nu aiba cancer sau ceva de genu si pe mine m-a cam speriat chestia asta! Poate suna ciudat ca eu ca fiul ei va spun chestia asta a ei intima dar e vorba de sanatate aici, oricum se va duce la spital pentru un control dar mi-e frica mie de ce ar putea sa aiba si ma termina mintal chestia asta! Aduc la cunostinta faptul ca ea are 49 de ani! Va rog sa imi dati o informatie cat de cat concreta de ce ar putea sa aiba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scurgerea de sange se numeste hemoragie.
Ia-o de mana urgent pe mama ta, sa mearga URGENT la un medic ginecolog, altfel risca sa te lase orfan!
Nu glumesc! Si in familia mea a fost un asemenea caz, "de frica" de doctor. In jumat de an a murit de cancer de col, cu toate ca putea fi salvata cand a sesizat problema, la inceput.

| Ronnix a răspuns:

"
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament."

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga de urgenta la un ginecolog, sau la spital, mai ales daca are hemoragii.
Cu siguranta are ceva, posibil fibroame uterine, posibl tumoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica ea are hemoragii zilnice si dureri si inca nu a ajuns de urgenta la medic?

| johnnny123 a răspuns:

Ce înseamnă "oricum se va duce la spital"? Când se va duce?

Trebuia să plece la spital în secunda în care a observat că sângerează, nu să stea zile întregi așa. Ia-o acum și du-o la spital. Problemele astea nu se rezolva de la sine, doar se agravează.