| stefaniacucu a întrebat:

acum 2-3 ani am cazut si mi-am rupt mana dreapta din incheietura. nu am stiut atunci si s-a sudat singura, am aflat intamplator dupa ceva tipm la o radiografie! nu am avut probleme cu ea desi imi trosmeste la fiecare miscare, insa de cateva luni ma doare destul de rau. nu pot sa ma sprijin in ea sau sa o fortez prea tare. am repetat radiografia si domnul doctor mi-a spus ca nu am nimic si cu toate acestea durerile nu trec ba din contra. nu stiu de ce! ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

S-ar putea sa existe o eroziune la nivelul osului, daca spui ca s-a sudat de la sine, ceea ce nu este absolut notmal. Mergi la alt medic si repeta radiografia. Daca si acolo iese fara probleme, atunci poti lua un antiinflamator combinat cu un analgezic.

1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

Daca e la incheietura, poate fi reuma