| Raul23223 a întrebat:

Buna ziua! Acum 3 - 4 zile,am dat cu degetul mic de la piciorul stang in cuier, atunci cand m-am lovit s-a auzit un trosc mic si dupa a inceput sa ma doara, dupa 30 de minute a trecut durerea.De calcat pot calca pe el fara nicio problema! Urmatoarea zi s-a invinetit foarte putin la locul loviturii.Este ceva grav? Si mai vreau sa precizez ca acum nu ma mai doare deloc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai nimic.

| nevermind1234 a răspuns:

E normal sa se invineteasca, nu te panica. Dacă era umflat era mai grav, putea fi posibila și o infecție. Dar asa poți sta liniștit. trece de la sine.

| Raul23223 explică (pentru nevermind1234):

Cand m-am lovit se umflase putin.A doua zi nu mai era umflat deloc, doar ca acum am observat ca daca trag putin de el la stanga incepe sa ma doara.Eu cred ca ar fi luxat, poate chiar fracturat.Problema este ca eu sunt in alta tara si nu prea pot merge la spital sad