| Ponce a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-a aparut o umflatura ca bobul de mazare in falca stanga. Problema este ca nu imi amintesc sa ma fi lovit sau sa fi patit ceva. Mentin ca nu am avut probleme vreodata cu maselele si nici nu am. Cand am simtit umflatura acum 3 saptamani ma si durea falca, o durere surda. Insa acum nu ma mai doare, dar umflatura a ramas la fel.
Am citit si pe internet si problema pare a fi de la masea, dar, cum am spus, nu am avut vreodata probleme cu maseaua/dintii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

E posibil sa te fi tras curentul sau sa fie vorba despre un abces. Consulta un stomatolog pentru orice eventualitate. O zi buna sa ai!

| Ponce explică (pentru Nede):

E posibil, eu muncesc in curent toata ziua. Sper sa fie doar atat, sa nu fie ceva mai grav.