| AndreeaM1 a întrebat:

Buna seara.Acum 4 zile am inceput sa am dureri in zona apendicelui o zi intreaga, doua.am avut si stari de greata si dureri ale piciorului drept.Acum am facut o infectie urinara (care am inteles ca poate fi un simptom al apendicitei) si durerea mi s-a mutat mai jos, dar piciorul ma doare mai putin si am doar unele momente in care ma mai doare apendicele. P.S.: greata nu mai am.
Credeti ca am apendicita? Oricum o sa urmeze o ecografie dar vreau sa stiu daca e urgent. Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Din relatarile tale ar indica sa fie o problema cu apendicele.
Nu ezita si cere cat mai urgent sfatul medicului
O zi bunahappy

| danutzu96 a răspuns:

Apendicita sau probleme cu rinichiul drept. Trebuie neaparat sa mergi la medic.

| GabrielXD354 a răspuns:

Ai un termometru prin casa? Daca da, ia-ti temperatura si vezi daca ai febra. Dupa ce spui tu, pare apendicita, drept pentru care ar trebui sa mergi la medic cat mai repede.