| Stefaniaaa777 a întrebat:

Bună ziua! Acum câteva luni am făcut o iritație la nivelul pieptului, am ajuns la dermato mi s-a spus ca am o ciupercă pitiriazis. Am tratat-o în 2 săptămâni mi-a trecut complet, dar după o lună mi-a reapărut iar. Vreau să îmi spuneți dacă o să îmi mai treacă vreodată sau o să am așa toată viața. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Xox0 a răspuns:

Vezi poate-ti apare de la stres. Ai mare grija cu prostia asta, ca poate sa-ti revina. Du-te iar la dermatolog, dar sigur iti spune sa refaci tratamentul. Si cand iti trece nu mai atine zona aia. Ok, iti vine sa te scarpini, dar fa total altceva numai sa nu atingi zona. Vorbesc din experienta.

| Stefaniaaa777 explică:

Vreau să îmi spuneți dacă o să îmi mai treacă sau o să mă confrunt cu asta toată viața