| andreywtza a întrebat:

Buna ziua! Acum cateva luni am mers la dentist si m-a chiuretat la o masea, deoarece era plina de infectie la si intre radacini. Mi-a facut tratament si mi-a plombat-o. Nu am avut nimic la ea, pana acum, de 2 zile ma doare de nu pot sa o ating, nu pot sa mananc nimic in ea. Am luat nurofen dar nu ma lasa durerea. Ce as putea sa fac pana trece weekendul si merg la radiografie? Ca nu mai pot de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nasol, vezi ca exista cabinete nonstop, mergi la ei azi ca sa vada ce ai, trebuia sa te duci dimineață la ei nu sa stai acasa pe TPU, pe TPU nu rezolvi nimic, maseaua aceea trebuie tratata ai abces numai sta mergi acum cauta pe google cabinete stomatologie deschise simbata suna i si vezi daca te pot primi azi, sa ai la tine 200 lei ca nu este gratis, ori i ti da tratament ori o scoate ceva o sa i ti faca.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nurofenul e fis. Mergi la farmacie si intreaba de un anestezic local. Ceva cu lidocaina. cam greu de obtinut fara reteta, ca nu is chiar de joaca, dar poate ai noroc...