| camelia4949 a întrebat:

Ieri dimineața am fost la dentist pentru a-mi curăța canalele, am avut radiografie iar după ce a tot "scormonit " jumătate de ora să îmi curețe bine a spus ca și nervii sunt morți. In timpul lucrării mi-a făcut 2 anestezii. Nu m a durut deloc. In momentul în care am ieșit de acolo am început să simt o durere care a devenit insuportabila, așa ca am luat un Nurofen urmat mai apoi cu Ketorol după câteva ore, dar degeaba. Durerea scădea puțin și revenea la loc. Am citit mai multe articole cum ca ar fi normal să doară ca este inflamat, dar noaptea abia am putut să dorm puțin, iar acum când m-am trezit simt aceeași durere. Este normal să fie o durere așa mare? Țin să menționez ca am mai fost la 2 stomatologi înainte dintre care unul a incercat să o scoată iar cealaltă a plombat-o așa. Acum mi s-a spus ca am infecție la rădăcini. Totuși mă doare foarte tare și nu știu dacă este normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Trebuie sa mergi la un dentist care sa iti scoata toti nervii si sa iti puna un pivot de sticla sau sa mergi sa ti-o scoata. In cel mai rau caz daca vrei sa mai scapi de durere aprinde o tigara in ureche pe partea cu maseaua si las-o sa arda.

| camelia4949 explică (pentru TudyCFR):

Urmeaza sa imi puna pivot dar a zis ca mai are de umblat acolo ca am puroi. Ma gandesc ca poate e posibil sa ma doara asa din cauza asta

| TudyCFR a răspuns (pentru camelia4949):

Daca inca mai ai puroi atunci din cauza asta te doare.