| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva zile am fost la piscina și pot spune ca am înghițit putina apa. A doua zi simteam ca nu pot sa respir, ca nu îmi intra suficient aer in plămâni și ma și doare puțin partea stânga a pieptului. Am o punga de puroi pe amigdala dreapta de ceva timp și ma gândesc sa nu se fi imflamat ea din cauza piscinei sau a curentului și sa îmi cauzeze aceasta senzație( fără aer)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Consult medical

| Simpatic a răspuns:

Nu te putem trata sau consulta aici ci sfatui.
Din cate imi aduc aminte aceasta intrebare a mai fost pusa de tine, am memoria destul de buna, sper sa nu ma insel.
Mergi la medicul de familie si de acolo el te va indruma catre medic de specialitate, de fapt nu te va indrumu ti se va da o trimitere fara de care ceilalti medici de specialitate din sistemul privat sau public nu vor tine seama.

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Sa nu aiba covid.

| Yuoia a răspuns:

"Am o punga de puroi pe amigdala dreapta"
Pai, si de ce mai stai pe TPU? Fuguta la medic. Nu e joaca.