| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, de abia impliniti in august, 165cm si 55kg. Parintii mei au inaltimile de 178xm(tata) si 157cm(mama). Fac fotbal de 4 ani si mananc sanantos, imi acopar necesarul nutritional al zilei. Cam pe la ce inaltime credeti ca o sa ajung. M ar interesa doar raspunsuri cu inaltime si nu alte chestii. Multumesc!( doar pareri)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Bravo tie dar mancatul sanatos si fotbalul nu influenteaza inaltimea. Daca vrei sa te mai inalti practica inotul.

| annempp a răspuns:

Eu am 12 ani si 165 cm si vreo 51 kg. Iti spun ca o sa ajungi pe la vreo 170 cm, daca tatal tau are 1.76 m. Adica am o prietena a carui tata are 1.80 m si ea are 1.82 sau ceva de genul. Este ceva genetic!