| Electra a întrebat:

Am 23 ani. In regiunea pubiana cu pilozitate, putin mai sus de labia mare a aparut un furuncul, asa cum m-a diagnosticat medicul ginecolog. Mi-a prescris si am urmat 10 zile Zimax cu o pastila Apofluconazo; local aplic Unguent Vișnecskii si am incercat si Unguent Ihtiol. Inflamatia nu e asa de mare cum era, dar totusi a mai ramas asa ca un mic simbure: tare, rosietic-visiniu, care la palpare e dureros. Puroi nu se vede. Ce sa fac mai departe? La ce specialist sa ma adresez? Si de ce nu dispare? Ar putea sa fie altceva sau trebuie sa continui sa aplic Vișnevskii Unguent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DanielaMiky a răspuns:

Mergi din nou la ginecologul care te-a diagnosticat sau schimba doctorul si vezi o alta parere.