| Marina01 a întrebat:

De o luna urmez tratamentul pentru acnee prescris de dermatolog cu Claritromicina/Doxicilina, vitaminele A+D2, E, si B6 si local aplic Zineryt! As vrea sa stiu in decursul a cator luni voi incepe sa observ si rezultatele? P.S Intrebare adresata celor care au urmat tratament pentru acnee medicamentos :*!

1 răspuns:
| BiancaBiaaaa a răspuns:

Mdeci, hai sa-ti spun cum a fost la mine, acum vreo 4 luni am mers si eu la dermatolog pentru ca nu prea mai suportam..in fine, mi-a dat tot asa vitamine, doxiciclina si alte 2 creme. Pe mine personal nu m-a ajutat mai deloc. adica dupa 3 luni nu am vazut nicio diferenta, ba una din creme imi facea mai mult rau, mi se cojea pielea de pe fata ma rog. Ideea e ca depinde de tipul de ten si de cat de grav este, la mine nu era chiar asa grav, doar ca eu nu suuportam sa am ceva pe fata. iar faptul ca mi se lua pielea se vedea groaznic cand ma dadeam cu fond de ten cel putin. Cat despre zineryt. l-am folosit si eu acum ceva timp pentru ca tot auzisem ca ar fi foarte bun, dar nu prea m-a ajutat. Intr-un final am decis sa merg la cosmetica (asta acu vreo 3 sapt) si chiar daca la inceput vreo 2 zile fata e putin rosie, a avut rezultate! big grin Oricum, la cosmetica se rezolva in mai multe sedinte, eu am facut pana acum doar 1 si sunt multumita :d
Btw, la mine la dermatolog mi-a zis ca oricum s-ar trece de la sine pentru ca e chestia de varsta..acum nu stiu. Sper ca te-am ajutat:*