| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, am 25 de ani si fumez de cativa ani, de baut doar ocazional in schimb am destul de mult stres pe la munca. De ceva timp simt o presiune intracraniana (cateva zile) presupun ca poate fi si o raceala dar cineva imi atrage atentia ca ar putea fi si altceva. Ca sa o explic, e ca o presiune in partea de sus stanga a capului, uneori simt si o piscatura ca sa zic asa. Exista posibilitatea unui AVC sau ceva de genul asta? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este tensiunea mare, mergi la medic sa i ti faci ekg si sa te puna pe tratament de tensiune, ca sigur cauza tensiunii este stresul si tutunul, cumpăra ti tensiometru sa i ti i ei tu singur acasa tensiunea.