| CostinaSorina a întrebat:

Buna ziua!

Am 33 de ani si acum 4 luni am nascut prin cezariana. La analize mi-a iesit trimbocitele 444, MCV 79.7, MCH 25.1, fosfataza alcalina 123. Ce diagnostic ar putea inseamna aceste rezultate? Locuiesc in alta tara si cei de aici mi-au zis ca analizele Sunt bune Dar totusi valorile nu sunt in grafic. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la alt medic pentru a interpreta valorile daca nu esti multumita de raspunsul primit.

| DovleacTurbat a răspuns:

Întreabă pe ro medic (împreunat), alege categoria potrivită. Acolo sunt medici certificați.