| Carmen_Ursu_1973 a întrebat:

am 45 de ani, am doua cezariene.În da de 15.11. 2018 am avut ultima menstrutie iar luna aceasta nu mi-a venit ciclul, este posibil sa fiu insarcinata? Am dureri abdominale si de spate, greturi usoare.Am facut un test si a iesit negativ.Sa mai repet sau ce sa fac? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog mai bine. In dimineata consultatiei, mai repeta testul. E posibil sa te apropii de menopauza si asta sa fie cauza dereglarii

| darrio2007 a răspuns:

La 45 de ani se presupune ca ai ceva experienta in problema asta. Fa-ti un control ginecologic.

| ibaal a răspuns:

Repeta testul sau mergi la doctor. Insa, prea bine pot fi semne de premenopauza.
Menopauza nu apare de pe-o zi pe alta, ci e precedată de o perioadă numită premenopauză. Aceasta începe, de obicei, între 45 şi 50 de ani şi durează unul-doi ani, având câteva manifestări specifice.