| zKosmynStefan a întrebat:

Am aproape 14 ani si 164 cm. Acasa mai fac niste exercitii cu greutati de 3 kg din cand in cand. Credeti ca mi opreste cresterea? cele de 3 kg? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La 14 ani? nici vorbă! Poţi lucra liniştit

| Doja a răspuns:

Nu iti afecteaza inaltimea, dar iti cresc nivelul de testosteron, lucru esential pentru baieti la adolescenta.

Iti recomand sa tragi responsabil de fiare cu greutati din ce in ce mai mari, si sa fii erseverent cu treburile astea. Ai o singura adolescenta, cand ai maximul de testosteron din viata. Foloseste-o cu cap, pentru ca orice faci dupa aia va fi incomparabil mai dificil.

Incepe cu canalele de Youtube buffdudes si athleanx.

Răspuns utilizator avertizat