| BodoBog a întrebat:

Se mai crește la 17 ani? ( sunt băiat ). Practic exerciții gen yoga de lungire a cartilajelor,fac un fel de sală dar acasă. Nu mai ridic greutăți că am auzit că oprește creșterea, dar fac flotări multe și etc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci la sala, si antrenorul iti spune clar, ce exercitii sa faci, cate kg pentru fiecare exercitiu, si clar iti spune el, bai copilule vezi ca nu-i in regula pentru tine sa faci asa ceva, dat fiind faptul ca esti in crestere, atunci da, are dreptate, dar altfel daca faci dupa ureche... Am inceput sala la 16 ani, aveam 1.74, si m-am oprit peste 6 luni cu sala, si tot am crescut la 1.85 happy, asa ca nu este chiar asa, daca faci ce iti recomanda antrenorul intocmai, nu vad ce ar putea avea. Iar flotarile sunt foarte benefice, atata timp cat le faci corect.

1 răspuns:
| g3nov3s3 a răspuns:

Trebuie radiografie la genunchi sa vada doctorul daca mai ai cartilaj de crestere. Daca nu mai ai, degeaba faci exercitii ca nu ajuta.