| alexadra56699ad a întrebat:

Bună ziua! Am avut menstruatie pe luna aceasta, iar ieri dimineata m-am trezit plina de sange, am avut ameteala, aveam vederea incețoșata iar acea amețeala mi-a luat aproape si auzul pentru cateva secunde si greata, iar astazi tot imi curg picaturi de sange.
Este posbil sa fiu insarcinata? Mentionez ca facem neprotejat.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stim, odata ce ai avut menstruatie dar acum ai hemoragie.
Mergi la medic sau la spital!

| dullcat a răspuns:

Ai mers la medic? Daca nu va doriti copil folositi prezervativ.Asa e cel mai sigur pentru tine.

In caz ca folosesti pastile contraceptive, sangerarile pot fi un efect advers de la ele.

,, Un procent ridicat de femei care utilizeaza acest tratament anticontraceptiv mentioneaza faptul ca in primele luni de la administrarea pilulelor s-au confruntat cu sangerari intre menstruatii. Acesta este un efect normal al utilizarii pilulelor contraceptive, cu mentiunea ca sangerarea sa fie in cantitate foarte mica. Daca aceasta dureaza mai mult de 3 zile, este recomandat sa mergi la un consult de specialitate.'' - https://www.medicover.ro/......,650,n,286

| Furnicuta000 a răspuns:

Cat de mult sange ai pierdut? Cand pierzi mult sange iti scade brusc tensiunea, pulsul si poti avea simptome ca acestea. Deci tu acum nu esti la menstruatie? Mai e si posibilitatea in care ai suferit un avort spontan. Oricum calmeaza-te si fa-ti o programare la medic ca sa fii sigura ca nu e niciun pericol

| Sistemulxxl a răspuns:

Alexandra fata poate te-ai taiat in ceva.