| AlexAtom a întrebat:

am avut o extractie astazi de masea care facea legatura cu sinusul. Dupa extractie mi-a iesit sangele din gura pe nas cand am suflat cu gura inchisa. M-a cusut si a spus sa nu stranut sau tusesc. Problema este ca a trecut anestezicul si am partea aia umflata. Exista posibilitatea de infectie atat de rapida? Tot acelei masele i-am facut drenaj acum 2 sapt si nu am mai avut probleme. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Chesti de genu le vorbesti cu stomatologul nu cu straini de pe TPU, in orice caz un antiobiotic nu ar strica

| Andreeush a răspuns:

Dacă ar fi fost vorba despre o posibilă infecție ți-ar fi dat medicul antibiotice.
În orice caz ar trebui să discuți cu medicul dacă ai vreo nelămurire. El este în măsură să îți spună exact ce să faci.

| vampyremisa a răspuns:

Mergi la un consult la acelasi medic. Avand in vedere raportul anatomic cu sinusul maxilar, o infectie ar putea fi complicata cu sinuzita, si e destul de nasol. Orice neliniste trebuie adresata medicului curant.