| GEORGEL2012 a întrebat:

Cand se face o extractie de masea se mai face injectie in gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dora_Mark_1997 a răspuns:

Da, dar nu doare foarte tare

9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Stai linistit, ca injectia e nimic pe langa durerea reala. Mie mi-a facut vreo 2 injectii si tot simteam cand imi umbla la un canal ca era socata doctorita laughing. Si i-am zis sa mai imi faca, dar n-a avut curaj, ca a zis ca e prea mult.

| ombladon a răspuns:

Nu te obliga nimeni, poti sa o refuzi daca te temi de ace, si preferi sa simti cum iti scoate jumatate de cap...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca iti face anestezie, ca nu cred ca vrea cineva sa simta cum i se smulge o masea

| PeFuga a răspuns:

La adulti da, extractia se face sub anestezie. La copii se poate da mai intai cu un fel de anestezic mai usor sub forma de gel, dar daca durerea este mare, tot la injectie se ajunge. Oricum, acea durere este mult mai mica fata de cea pe care ai simti-o daca s-ar face fara...

| Cσcσ a răspuns:

Da,dar inainte de injectie(anestezie), iti va da cu un spray care iti va amorti locul ala, ca sa nu simti acum de la seringa.Nu te va durea, stai calm, iti spun din propria mea experienta.
Succes!

| Cσcσ a răspuns (pentru Cσcσ):

Acul*
scuze

| Kumiko19 a răspuns:

Da, acea e injectie e de fapt o anestezie locala.

| R3aLZz a răspuns:

Da se face.si daca ti-e frica de injectii si o sa faci exctractie de masea, ia-ti niste casti si asculta muzica, si tine ochii inchisi sa nu observi cand baga acul

| Robytza_Roby_1998_Sl73 a răspuns:

Normal sa te anestezieze laughing