| Tantum123 a întrebat:

Am avut o infectie in gat si am urmat un tratament cu antibiotice, iar dupa ce am termnat tratamentul mi-a aparut o bubita rosie pe capul penisului si simt o mancarime in jurul penisului. Ce ar trebui sa fac? Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Antibioticele se iau de obicei cu un antimicotic pentru evitarea dezechilibrarii florei. Daca nu ai luat un asemenea medicament, sunt sanse ca antibioticul sa fi distrus flora bacteriana a penisului, aceasta fiind responsabila cu mentinerea la distanta a infectiilor fungice. De aceea, e posibil ca acea eruptie sa fie de natura fungica (ciuperca). Pe de alta parte, e posibil sa fie doar o simpla iritatie.

| Tantum123 explică (pentru Porcusorul):

Si in cazul asta ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Mergi la medic. Nu stiu parerea mea este asta. Nu pot sa iti zic ceva, se prea poate sa fie un cos

| kepler22b a răspuns:

Nu are legatura cu tratamentul (cred) daca ai avut relatii sexuale neprotejate in ultimul timp, asta ar putea fi raspunsul.

| Tantum123 explică (pentru kepler22b):

Nu am intretinut relatii sexuale.