| croissant a întrebat:

buna ziua, am avut rubeola am stat acasa 2 saptamani, acum mi-a trecut, daca ma duc la medicul de familie este posibil sa imi dea o scutire? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Bineinteles ca-ti va da pentru asa ceva, nu ai de ce sa-ti faci griji.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ÎNAINTE de a sta acasă ai fost la medicul de familie şi acesta a constatat că ai rubeolă, atunci îţi va da Adeverinţă medicală ( Motivare ) pe cele 2 săptămâni!

Dacă NU a ştiut că ai rubeolă şi NU te-a consultat la început, iar tu nu ai o Adeverinţă/scrisoare medicală de la alt medic, atunci e posibil să nu te creadă...

Toate cele bune.

| Madayna a răspuns:

Cu siguranta o sa-ti dea pentru ca ai stat acasa din pricina unei boli, nu ca asa ai vrut tu.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, da sigur ca iti va da scutire, deoarece nu ai stat acasa de buna voie, ai stat pe caz de boala, doar ca sa te vindeci.